2012 m. liepos 18 d., trečiadienis

Pica su šviežiomis voveraitėmis

Dar viena puiki naminė pica, šį kart su šviežiomis voveraitėmis. Mėgstu picas su grybais, bet ne su tais išbalusiais iš prekybos centrų, o su tikrais grybais, kurie miškuose auga ir šviežiai kvepia. Žiemą dažnai kepu picą su džiovintais baravykais, rudenį į picą įmetu šviežių baravykų, o šią vasarą išbandžiau picą su šviežiomis voveraitėmis. Šiai picai geriau naudoti vidutinio dydžio voveraites, kurias galima suplėšyti (jos lengvai plėšosi, kaip kokios sūrio lazdelės), o visai mažų suplėšyti nepavyks. Suplėšytos voveraitės geriau sugers aliejų ir prieskonius, bei gražiau atrodys, nei supjaustytos. Voveraitės puikiai iškepa ant picos, mes šią picą kepėme lauko kepsninėje, kaip ir picą su mėlynuoju sūriu ir mėlynėmis, bet ji kuo puikiausiai iškeps ir orkaitėje.


Picos pagrindo receptas čia.

Picos viršui:
 • 2 v.š. riebios grietinės
 • 1 v.š. pesto padažo (naudojau naminį bazilikų-rukolos)
 • 0,5 l. šviežių vidutinio dydžio voveraičių
 • 2 v.š. ypač gryno alyvuogių aliejaus
 • ryšelio svogūnų laiškų
 • kelių šviežių čiobrelių šakelių
 • maltų juodųjų pipirų, druskos (pagal skonį)
 • 50 g. tarkuoto sūrio „Džiugas“


Picos pagrindą gaminau pagal šį receptą.
Voveraites švariai perrinkau ir nuploviau po tekančiu vandeniu. Švarias voveraites suplėšiau pailgais vidutinio dydžio gabalėliais.
Suplėšytas voveraites apšlaksčiau alyvuogių aliejumi, skaninau druska ir pipirais bei sumaišiau su pjaustytais svogūnų laiškais ir šviežiais čiobreliais. Taip paruoštus grybus palikau marinuotis valandėlei. Kol picos tešla iškilo ir voveraitės pasimarinavo.
Kai tešla iškilo, suformavau picos apskritimą.
Grietinę sumaišiau su pesto padažu ir gautu mišiniu aptepiau picos pagrindą.
Ant viršaus bėriau voveraites su prieskoniais, ant voveraičių tarkuotą kietąjį sūrį, o ant sūrio dar kiek užbarsčiau šviežių čiobrelių.
Mes šį kartą picą kepėme lauko kepsninėje, kaip tai daryti esu aprašiusi čia. Jei kepsite picą orkaitėje, kepkite ją apie 15-20 minučių 200 laipsnių karštyje.
Iškepusią picą apibarstykite rukolos lapeliais ir mėgaukitės miško skonio pica.


P.S. Nebijokite ir drąsiai žalias voveraites dėkite ant picos pagrindo, tai tokie grybai, kurių prieš tai tikrai nereikia apvirti. Man ši pica labai patiko, tikras vasaros atradimas. Mano vyras pareiškė, kad jam visgi labiau patiktų paprasčiausiai su grietine keptos voveraitės, nei voveraitės ant picos. O mano sūnų, kuris yra didelis picų, bet menkas voveraičių gerbėjas, ši pica sužavėjo ir jis pagaliau pamėgo voveraites.

Skanių voveraičių!

6 komentarai:

 1. Atsakymai
  1. Ačiū, tikrai, kad tobulai skani pica :)

   Panaikinti
 2. Niekaip nebūčiau drįsęs dėti žalių voveraičių... Bet kad jau taip sakot :D Kai tik bus proga išbandysiu :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nerijau, voveraites uženka švariai nuplauti, o jos kepdamos išskiria savo sultis, kuriose puikiai išsitroškina. Jei jums visgi nejauku neapvirtas voveraites dėti ant picos, prieš tai jas galite nuplikyti verdančiu vandeniu. Išvirtos, o po to dar kepamos voveraitės prarandą didelę dalį savo kvapnumo. Kaip matote, Rūta, man visiškai pritaria :)

   Panaikinti
 3. Taip pat žalius baravykus ir rudmėses, Nerijau :)

  AtsakytiPanaikinti